Rozmanitost ve Starbucks

Kromě fantastické kávy si společnost Starbucks vybudovala svůj úspěch na lidských vztazích, spolupráci s okolím a oslavách kultury.

Two people at water station

Jsme odhodláni prosazovat kulturu, kde je rozmanitost ceněna a respektována. Je tedy přirozené, že jeden z našich principů říká, aby byla rozmanitost nedílnou součástí všeho, co děláme.

Naše firemní strategie rozmanitosti se zaměřuje na čtyři oblasti: partneři, zákazníci, dodavatelé a komunity:

Partneři (naši zaměstnanci) – Hledáme a podporujeme partnery, jejichž rozmanitost je srovnatelná s rozmanitostí komunit, kterým sloužíme.

Zákazníci – Zkušenost se Starbucks nabízíme všem zákazníkům a u každého z nich se snažíme vyhovět jeho jedinečným potřebám a požadavkům. S našimi zákazníky se snažíme navázat jedinečné spojení, a to způsoby, které jsou kulturně přijatelné, takže jim následně můžeme poskytovat naprosto výjimečný zážitek.

Komunity – Podporujeme místní společnost a globální komunity a investujeme do nich. Činíme tak prostřednictvím strategických partnerství a příležitostí k ekonomickému rozvoji, které prohlubují vazby v komunitách, kde podnikáme.

Dodavatelé – Pro dodavatele jsme důvěryhodnou a vítanou společností. Díky našemu programu rozmanitosti dodavatelů zvyšujeme procento našich podnikatelských vztahů s dodavateli, jejichž vlastníky jsou členové menšin či ženy.

Společnost Starbucks je odhodlána vytvářet pracovní prostředí, které si cení lidí různého původu, respektuje je a které všem zaměstnancům umožňuje co nejlépe vykonávat jejich práci. Ceníme si jedinečné kombinace talentů, zkušeností a názorů jednotlivých partnerů, bez kterých by společnost Starbucks nikdy nedosáhla tolika úspěchů.

Rovněž očekáváme, že se budou naši partneři ke všem zákazníkům chovat přátelsky a budou k nim přistupovat s tolerancí a lidskostí, aby si naše kavárny oblíbil opravdu každý.