Design prodejen

Udržitelný design a stavební metody máme v krvi.

Interior of Starbucks Coffeehouse with round white ceiling

Věříme, že kavárna by měla být místem, které spojuje. Domníváme se, že by kavárna měla dokonale zapadnout do okolí. A také si myslíme, že by její dopad na životní prostředí měl být co nejmenší.

Design našich prodejen je úzce spjat s motivem kávy a cíli našeho programu ochrany životního prostředí a spolupráce s okolím Starbucks™ Shared Planet™. Design proto odráží charakter sousedství kolem dané kavárny a napomáhá snižovat dopad na životní prostředí.

Během výstavby a renovace našich prodejen využíváme materiál i pracovní sílu pocházející z dané oblasti. Navíc se v maximální možné míře snažíme do procesu začlenit znovu použité a recyklované prvky. Základem našich snah je certifikační program LEED® Americké rady pro šetrné budovy, který bereme i jako ukazatel našeho úspěchu. (LEED® je zkratka pro Leadership in Energy and Environmental Design.)

Naším cílem je získat certifikát LEED® u všech nových prodejen postavených od konce roku 2010 kdekoli na světě.

Každá z našich nových a zrenovovaných prodejen využívá jednu ze čtyř designových koncepcí. Pojďme je společně navštívit:

  • Heritage kavárny zachovávají ducha první pobočky vybudované v části Pike Place Market v Seattlu, takže se v nich návštěvníci setkají s opotřebovaným dřevem, skvrnitým betonem nebo dlážděnou podlahou a osvětlením inspirovaným u dobových továren. Velké společné stoly, klubové sedačky a dřevěné žaluzie připomínají dobu na počátku minulého století.
  • Artisan kavárny odrážejí průmyslovou minulost městských trhů a inspirují se především modernismem třicátých let dvacátého století. Najdeme zde jednoduché materiály, jako jsou přiznané ocelové nosníky, zděné stěny, tovární křídlová okna a ručně leštěné dřevěné části, které dávají vzniknout originálnímu místu, které je jako stvořené pro kulturu i umění.
  • Regional Modern kavárny ztělesňují moderní trendy styl, který je pohodlný a útulný. Využívají prosvětlené podkrovní prostory vybavené nábytkem a textiliemi, které ladí s danou kulturou i prostředím. Výsledkem je klidné a moderní prostředí, kde si může člověk odpočinout od shonu splašeného světa.
  • Concept kavárny jsou jedinečným prostředím vytvořeným našimi designéry ve snaze objevit možné inovace v oblasti kaváren. Říkáme o nich, že jsou naším „designovým pískovištěm“. Ten pocit objevování se přenese na každého, kdo tyto pobočky navštíví, a to v podobě každodenní kávy nebo čaje, uměleckých expozic nebo společenských setkání.

Naše kavárny