KROK ZA KROKEM

 1. Measure and boil

  Odměření a přivedení k varu

  Odměřte si tolik vody, kolik budete potřebovat k přípravě kávy, a k tomu trochu navíc k opláchnutí filtru. Přiveďte k varu.
 2. Pour Hot Water Into Filter Cup

  Zvlhčení filtru

  Krátce opláchněte papírový filtr horkou vodou a vylijte vodu použitou k opláchnutí. Tento úkon dodá vaší kávě tu nejčistší možnou chuť.
 3. Measure and grind

  Odměření a mletí kávy

  Nyní si odměřte kávu. K přípravě kávy metodou Pour Over budete potřebovat nahrubo mletou kávu a kornout vytvořený z papírového filtru. Jedná se o docela jemně namletou kávu, která má konzistenci jako cukr krystal. Odměřte 2 lžíce kávy na 180 ml vody.
 4. Pour and pause

  Nalijte si kávu a počkejte

  Naplňte kávovar horkou vodou, která prošla varem, a naplňte jí papírový kornout do poloviny, aby ji káva mohla absorbovat. Počkejte a nechejte kávu na 10 sekund odstát. Tímto úkonem docílíte toho, že káva absorbuje vodu rovnoměrně, a začne se jí rozvíjet chuť.
 5. Complete the pour and enjoy

  Dolijte zbytek vody a vychutnejte si kávu

  Pomalu přilijte zbytek vody pomalými, krouživými pohyby, abyste zalili všechna zrnka kávy. Káva je určena k okamžité konzumaci.
  TIP: Chcete-li být v metodě Pour Over precizní, použijte časovač. K přípravě jednoho šálku budete potřebovat asi 3 minuty.