Naše dědictví

Pokaždé, když jdeme do práce, jsou naším cílem dvě věci: podělit se o úžasnou kávu s našimi přáteli a přispět svým dílem k tomu, aby byl svět kolem nás o něco lepší. To platilo již v roce 1971 při otevření první pobočky Starbucks a platí to dodnes.

First Starbucks Store Menu Image

Kdysi dávno byla naše společnost pouhou jedinou kavárnou v historické části Pike Place Market v Seattlu. V těchto nevelkých prostorách společnost Starbucks nabízela jedny z nejkvalitnějších čerstvě upražených zrnkových káv na světě. Název společnosti byl inspirován románem Bílá velryba (Moby Dick) a v lidech vyvolává pocit romantiky spojený se širým mořem a námořnickou tradicí dávných obchodníků s kávou.

V roce 1981 poprvé vstoupil do kavárny Starbucks Howard Schultz (předseda společnosti Starbucks, prezident a výkonný ředitel). Stačil jediný šálek kávy Sumatra a Howard si Starbucks naprosto zamiloval. O pouhý rok později již ve společnosti pracoval.

O další rok později, v roce 1983, Howard odcestoval do Itálie, kde ho uchvátily italské kavárny a romantika spojená se zdejším pitím kávy. Jeho vizí bylo přenést tradici italských kaváren do Spojených států. Tyto kavárny zde byly ideálním místem pro konverzaci a navíc vzbuzovaly určitý pocit sounáležitosti. Byly místem, které vyplňovalo prostor mezi domovem a zaměstnáním. Howard na nějakou dobu Starbucks opustil, aby mohl založit svoje vlastní kavárny Il Giornale, ale v srpnu 1987 se vrátil a s pomocí místních investorů společnost Starbucks odkoupil.

Již od prvopočátku se společnost Starbucks snažila vybočovat z řady a nebýt tradiční firmou. Snažila se nejen oslavovat kávu a její bohatou tradici, ale rovněž spojovat lidi ve svém okolí.

Naším cílem je podporovat a rozvíjet lidského ducha – jeden člověk, jeden šálek kávy a jedno sousedství.

V dnešní době se Starbucks může pochlubit více než 17 000 kavárnami v 55 státech. Je také přední pražící společností i prodejcem kávy ve světě. A s každým šálkem se vám pokoušíme předat část svého dědictví a zprostředkovat vám naprosto jedinečný zážitek.