50 LET STARBUCKS

Starbucks slaví 50 let jedinečnou kávou Anniversary Blend

50let SB

Jak jinak oslavit významné dějinné milníky než skvělou kávou? Letos v březnu je to přesně 50 let, co byla v americkém Seattlu otevřena první kavárna Starbucks. Přijďte si to připomenout jedinečnou směsí Anniversary Blend, která vás okouzlí chutí cedru, nového koření, černého lanýže a estragonu.

Směs Anniversary Blend byla poprvé vytvořena roku 1996 k připomenutí 25. výročí Starbucks a od té doby se pravidelně vrací každé jaro. Letos Starbucks představuje odvážnou směs Anniversary Blend pocházející výhradně z Indonésie, jednoho z nejuznávanějších kávových regionů. Aromatické tóny kouřového cedru a nového koření vytvářejí intenzivní, ale lahodnou chuť doplněnou doznívajícími akcenty černého lanýže a čerstvého estragonu a symbolizují vděk zákazníkům. kteří jsou nedílnou součástí filozofie značky.

První kavárna Starbucks na světě byla otevřena 30. března 1971 na Pike Place Marketu v americkém Seattlu a dnes se jejich celkový počet blíží třiceti tisícům.

V České republice si můžeme dopřávat kávové zážitky Starbucks od roku 2008, kdy byla otevřena první kavárna na Malostranském náměstí. Mimo hlavní město se kávové speciality Starbucks začaly podávat poprvé v Ostravě – Nové Karolině, a to roku 2012.

Celkově je nyní v Česku již 51 poboček ve 12 městech. Poslední dvě byly otevřeny během loňského roku, navzdory obtížné pandemické situaci. Jubilejní padesátku přinesla pražská kavárna OC Galerie Harfa, jednapadesátá pobočka pak vznikla ve zcela novém regionu – Karlových Varech. V roce 2019 byla navíc spuštěna služba Starbucks Delivery , která se během pandemie koronaviru stala významným způsobem dodávání kávy až k zákazníkům domů či do kanceláře.

Půl století vynikající kávy můžete oslavit také stylovým dárkem z limitované nabídky šálků, pohárů, tumblerů a lahví. Každý produkt z kolekce 50 Years Of Starbucks v sobě nese kousek historie a poselství značky: “Inspirovat a povznášet lidského ducha, zvlášť s každým šálkem, zákazníkem a prostředím, ve kterém žijeme.”