Úspora vody

Voda je drahocenným přírodním zdrojem. A jelikož je klíčovou složkou většiny našich nápojů, je pro provoz našich prodejen zcela zásadní.

Většinu vody v našich kavárnách využíváme k přípravě kávy a čaje nebo k „pomocným“ činnostem, jako je provoz myček nádobí a výrobníků ledu. Pracujeme na tom, abychom lépe pochopili, jak vodu využíváme a jak ji můžeme využívat ještě zodpovědněji.

Náš cíl

Jsme odhodláni do roku 2012 snížit spotřebu vody v našich kavárnách o 15 %.

Naše aktivita v této oblasti

Přicházíme s novým způsobem mytí nádobí, který je alternativou k tradičnímu systému s nepřetržitým proudem vody. Domníváme se, že všude ve světě pomůže výrazně snížit naši spotřebu vody.

Nadále začleňujeme technologie pro úsporu vody do technických parametrů našeho vybavení. Například v amerických kavárnách, které jsou v našem vlastnictví, využívají mechanické myčky nádobí díky vysokotlakým rozprašovacím ramenům při každém cyklu méně než jeden galon vody.

Na moha trzích čistíme nádoby hnětačů proudem vody pod vysokým tlakem a nikoli pod obyčejným proudem z kohoutku. Rovněž jsme naprogramovali naše espresso kávovary tak, aby při oplachování skleniček spotřebovávaly méně vody. Naše partnery (zaměstnance) školíme v tom, aby udržovali chladicí cívky výrobníků ledu čisté, což sníží množství latentního produkovaného tepla a minimalizuje množství roztátého ledu.