Špičkoví odborníci na kávu

Výcvikový tábor pro baristy

Starbucks Coffee Master holding coffee

Napadlo vás někdy, proč někteří z našich baristů na pobočkách Starbucks nosí černé zástěry místo obvyklých zelených? Znamená to totiž, že jsou Coffee Mastery. Jedná se o odborníky na vše, co souvisí s kávou a jsou speciálně školeni, aby byli těmi nejlepšími z nejlepších.

Stejně jako mají někteří lidé rádi jazyky nebo malebnou krajinu, existují i tací, kteří z celého srdce milují kávu. Zastáváme názor, že volání kávových zrn může podlehnout kdokoli, a proto nabízíme náš program pro Coffee Mastery komukoli, kdo se ke společnosti Starbucks připojí jako barista (někdy též nazývaný jako partner) – a vůbec nevadí, že netuší, co se u cappuccina označuje výrazem „crema“.*

Již od prvního dne jsou partneři školeni v oblasti kávy a nastupují nelehkou cestu, na jejímž konci budou schopni připravit kávu dokonalé chuti i složení. Účastníci se vypraví do různých pěstitelských oblastí po celém světě, takže se hned po zahájení programu začnou přeměňovat ve skutečné znalce s jedinečnou a vytříbenou chutí. Nejenže se dozví celou řadu informací o kávě a její bohaté historii, ale naučí se také připravovat vlastní kávu a budou schopni vám své dovednosti názorně předvést v praxi.

Některým partnerům Starbucks však ani to nestačí. Touží po tom, aby se káva stala smyslem jejich života, a chtějí dosáhnout na stupínek nejvyšší – chtějí se stát Coffee Mastery. Tito odhodlaní partneři musí podstoupit pět úrovní náročného výcviku pro Coffee Mastery, uspět v hodnocení odborníků v dané oblasti, musí umět připravit dokonale vyvážené nápoje a dokonce promlouvat na každoročních konferencích Starbucks.

Pro Coffee Mastery je káva zdrojem životní síly, je jejich vášní a její přípravu berou jako poslání.

Naštěstí pro vás jsou tito vynikající odborníci rovněž neuvěřitelně ochotní a s radostí se stanou vašimi rádci v honbě za dokonalou kávou. Nejlepší je, že je můžete nalézt v pobočkách Starbucks napříč celou Českou republikou. Informujte se o kávě u těch nepovolanějších – přijďte, poznejte naše Coffee Mastery a dopřejte si opravdu dokonalou kávu.

* (VĚDĚLI JSTE? Crema je tenká vrstva pěny na hladině šálku s espresem).