Dostupnost webu

Ve Starbucks jsme odhodláni podporovat rozmanitost, začlenění a přístupnost ve všem, co děláme. Tyto klíčové hodnoty jsou základem pro způsob, jakým provozujeme naše podnikání, a projevují se ve službách, které lidem nabízíme – v našich kavárnách i na webu.

Proto se neustále snažíme web Starbucks.com vylepšovat a zajišťovat, aby byl v souladu s nejlepšími praktikami a normami, jež definuje Oddíl 508 zákona US Rehabilitation Act a dokument Web Content Accessibility Guidelines organizace World Wide Web Consortium.

Náš web je monitorován a pravidelně testován našimi firemními i externími odborníky zabývajícími se dostupností. Tito pracovníci nám pomáhají identifikovat problémy s použitelností webu a nalézají nová řešení, která by mohla ještě více zlepšit přístupnost webu.

Naše aktuální funkce podporující dostupnost webu

  • Alternativní text popisující příslušné obrázky a jiné netextové prvky.
  • Atributy názvů pro další informace o odkazech a označení nových oken prohlížeče.
  • Využití strukturálních značek k označení nadpisů a seznamů za účelem snadnějšího pochopení stránky.
  • Přiřazení popisků k formulářům.
  • Připojení všech datových buněk v tabulce dat k jejich nadpisům.
  • Formátovací sady a sady jazyka JavaScript zaručující lepší vzhled i funkčnost webu. Pokud tyto technologie nejsou k dispozici, je v případě potřeby zajištění použitelnosti stránek poskytnut alternativní obsah.

Právě probíhá začleňování dalších prvků usnadňujících přístupnost webu. O dalším vylepšování webu a jakýchkoli změnách vás budeme informovat v rámci našeho prohlášení o dostupnosti. Díky tomu budete mít neustále přehled o tom, jak pokračujeme v naplňování těchto snah.